Koszmar Napoli! Zwycięstwo wypuszczone w 92. minucie [WIDEO]

Napoli po raz kolejny w tym sezonie zawiodło oczekiwania. Ekipa spod Wezuwiusza zremisowała z Udinese 1:1, tracąc bramkę w samej końcówce.
Na początku spotkania gra gości z Neapolu była dość powolna i przewidywalna. Matteo Politano próbował przyspieszyć grę, ale jego samotna szarża nie zakończyła się sukcesem. W 10. minucie Alex Meret złapał piłkę po nieprecyzyjnym zagraniu Lazara Samardzicia. Z kolei Jesper Lindstrom nie zaskoczył Maduki Okoye.
Hassane Kamara pokusił się o strzał z dystansu. Iworyjczyk nie wykazał się jednak niezbędną precyzją. Po drugiej stronie boiska dokładności zabrakło Victorowi Osimhenowi.
Ofensywna gra "Azzurrich" pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Po dwóch kwadransach podopieczni Calzony nie mieli na koncie ani jednego celnego strzału.
W 35. minucie Samardzić oddał minimalnie zbyt mocne uderzenie, po którym piłka przeleciała nad bramką Napoli. Pierwsza połowa, która nie była szczególnie elektryzującym widowiskiem, zakończyła się wynikiem 0:0.
Po przerwie "Azzurri" przerwali ofensywny impas. Wynik spotkania otworzył Victor Osimhen, który oddał świetny strzał głową.
Fabio Cannavaro szybko zareagował na utratę gola. Z ławki rezerwowych podnieśli się Isaac Success oraz Keinan Davis. Tuż po wejściu Davis był bliski zdobycia bramki, ale w ostatniej chwili interweniował Meret.
Niedługo potem Success przewrócił się w polu karnym Napoli. Gwizdek sędziego Gianluki Aureliano milczał. Następnie Samardzić dośrodkował do Zarragi, który główkował nad poprzeczką.
W 80. minucie Osimhen trafił do siatki po precyzyjnym uderzeniu prawą nogą. Gol nie został uznany z powodu spalonego.
Wydawało się, że Napoli zdoła dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka. W 92. minucie Success strzelił jednak gola na wagę remisu.
Wynik 1:1 sprawia, że "Azzurri" zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli. Udinese pozostaje w strefie spadkowej na 18. lokacie.
Adam Kłos06 May · 22:39