Koszmar! United poza Ligą Mistrzów, Onana znokautował rywala [WIDEO]

Screen Twitter
Manchester United tylko zremisował z FC Burnley 1:1 (0:0). Tym samym "Czerwone Diabły" mają już jedynie iluzoryczne szanse, aby wyprzedzić Aston Villę i zagrać w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Manchester United był stroną lepszą, chociaż goście potrafili kilkukrotnie zaskoczyć faworytów. W 19. minucie słupek obił Bruno Fernandes, ale później do głosu doszło Burnley.
Spore zagrożenie niosły akcje Lyle'a Fostera. Napastnik beniaminka oddał dwa groźne strzały, lecz doskonale zatrzymał go Andre Onana.
Po zmianie stron gospodarze starali się wrzucić wyższy bieg, ale spora część ich akcji była bardzo ospała. Szczęścia spróbował Antony, natomiast reprezentant Brazylii nie pogrzeszył skutecznością.
Przełamanie przyszło dopiero w 79. minucie. Fatalnie piłkę rozegrał Sander Berge i w konsekwencji futbolówka trafiła pod nogi Antony'ego. Skrzydłowy urwał się jeszcze rywalom i kropnął nie do obrony dla Arijenta Muricia.
Wydawało się, że "Czerwone Diabły" spokojnie dowiozą prowadzenie, ale wówczas gracze Erika ten Haga postanowili skomplikować sytuację. W 88. minucie fatalne wybicie zaliczył Casemiro, a Onana trafił Zekiego Amdouniego prosto w głowę. Konsekwencją był rzut karny.
"Jedenastkę" spokojnie wykorzystał wspomniany już Amdouni, co ustaliło wynik spotkania. Manchester United zaledwie zremisował z "The Clarets", wobec czego zajmuje 6. miejsce i właściwie może pożegnać się z marzeniami o występach w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Hubert Kowalczyk27 Apr · 17:56