Lazio Rzym pokonało Inter Mediolan po rzutach karnych i awansowało do półfinału Pucharu Włoch

bestino / shutterstock
Inter Mediolan uległ po rzutach karnych Lazio Rzym 3:4 w ostatnim ćwierćfinałowym meczu rozgrywek o Puchar Włoch. Po 90 minutach gry było 0:0, natomiast po dogrywce 1:1.
Na Stadio Giuseppe Meazza prowadzenie dla gości uzyskał dwanaście minut przed końcem dodatkowego czasu gry Ciro Immobile, który popisał się sprytnym, płaskim strzałem w krótki róg.
Samir Handanovic, który wcześniej zaliczył kilka kapitalnych interwencji, zasłonięty tym razem przed dwóch obrońców był bezradny. Wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry Mauro Icardi. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny, podyktowany po analizie VAR.
W serii "jedenastek" pomylili się kolejno Lautaro Martinez, Riza Durmisi oraz Radja Nainggolan i to właśnie przestrzelone uderzenie Belga było kluczowe. "Biancocelesti" uzupełnili w ten sposób grono półfinalistów bieżącej edycji Pucharu Włoch.
Wcześniej awans wywalczyły również Atalanta Bergamo, która sensacyjnie rozbiła Juventus Turyn 3:0, a także ACF Fiorentina, która rozgromiła AS Romę aż 7:1 oraz AC Milan, który po dwóch golach Krzysztofa Piątka wyeliminował SSC Napoli. "Rossoneri" będą właśnie kolejnym rywalem zespołu z Wiecznego Miasta w walce o finał.