Leo Messi wrócił do gry i już trafia do siatki! PSG znów na zwycięskiej ścieżce w Ligue 1 [WIDEO]

Na środę zaplanowano 18. kolejkę Ligue 1. Mistrzowie Francji, PSG, pokonali na własnym boisku Angers 2:0. Powrót do klubu bramką uczcił Leo Messi, który rozegrał pierwszy mecz po mundialu.
Argentyńczyk niespełna miesiąc temu w Katarze świętował największy sukces w karierze. Przy piątej próbie sięgnął wreszcie po upragnione mistrzostwo świata. Teraz wrócił do gry w barwach PSG.
Przerwy po mundialu nie skończył jeszcze między innymi Kylian Mbappe, ale Messi pojawił się w wyjściowym składzie na spotkanie 18. kolejki. Jego drużyna bardzo szybko wyszła w tym starciu na prowadzenie.
Już w piątej minucie Argentyńczyk zagrał na prawą stronę boiska do Mukiele, a ten obsłużył będącego w polu karnym Ekitike. Młodemu napastnikowi pozostało tylko umieszczenie piłki w siatce.
W kolejnych fragmentach meczu PSG kontrolowało rzecz jasna boiskowe wydarzenia. Bernardoni nie dał się jednak pokonać, broniąc między innymi uderzenie Sergio Ramosa.
Kibice na Parc des Princes nie byli zadowoleni z tego, jak w tym meczu prezentowali się zawodnicy gospodarzy. Momentami z trybun słychać było gwizdy. W drugiej połowie dobrą szansę na dublet zmarnował Ekitike.
W końcu sprawy w swoje ręce wziął Messi. Argentyńczyk świetnie wykończył koronkową akcję swojego zespołu, podwyższając na 2:0. Po chwili mógł mieć też piękną asystę, lecz jego podanie zmarnował Bernat.
W ostatnich minutach PSG w zasadzie bawiło się już z rywalami. Do siatki trafił jeszcze Neymar, ale po analizie VAR gola nie uznano ze względu na spalonego. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 2:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli Ligue 1.
Maciej Pietrasik11 Jan 2023 · 22:52