Liga Mistrzów w Ekstraklasie! Hat-trick, siedem goli, pościgi i zwroty akcji [WIDEO]

Adam Starszynski / pressfocus
Zagłębie Lubin w wielkim stylu przerwało passę pięciu meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 4:3 z Radomiakiem Radom. Bohaterem szalonego spotkania został Dawid Kurminowski, który zdobył hat-tricka.
Już w 4. minucie Jardel był bliski zdobycia bramki. Napastnik podciął piłkę nad Sokratisem Dioudisem, ale przed linią bramkową interweniował Mateusz Grzybek. W odpowiedzi Mateusz Wdowiak urwał się rywalom, po czym huknął nad poprzeczką.
W kolejnej akcji Peglow chciał stworzyć zagrożenie po ścięciu do środka z prawego skrzydła. Brazylijczyk został zablokowany przez wracającego do obrony Bartosza Kopacza. Niedługo potem Kopacz odnalazł się w polu karnym Radomiaka przy stałym fragmencie gry. Lewy obrońca oddał celny strzał, z którym poradził sobie Gabriel Kobylak.
Luis Machado próbował strzelić gola z dystansu. Portugalczyk kopnął jednak piłkę w taki sposób, że ta ledwo dotoczyła się do linii końcowej. Prowadzenie objęło za to Zagłębie.
W 20. minucie wynik meczu otworzył Dawid Kurminowski. Napastnik pewnie wykorzystał dogranie Kacpra Chodyny z prawego skrzydła.
Jardel chciał doprowadzić do remisu po solowej akcji. Gwinejczyk poszedł na przebój, próbując okiwać Ławniczaka i Kopacza, jednak stracił piłkę. Z kolei Kurminowski nie zdołał skompletować dubletu, ponieważ główkował nad poprzeczką.
Po dwóch kwadransach Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Chodyna zgrał piłkę do Ławniczaka, który wykończył akcję z najbliższej odległości. Obrońcy Radomiaka zupełnie nie byli zainteresowani powstrzymaniem ataku rywali.
W 34. minucie Kurminowski potrzebował pomocy medycznej. Snajper poślizgnął się za linią końcową i uderzył twarzą w bandę reklamową. 25-latek po chwili przerwy zdołał wrócić do gry.
Jeszcze przed przerwą Kurminowski zdobył drugą bramkę w tym meczu. Napastnik huknął sprzed pola karnego, zaskakując Kobylaka. Po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło 3:0.
Po zmianie stron Radomiak ruszył do odrabiania strat. W 51. minucie Vagner pokonał Dioudisa mocnym strzałem lewą nogą. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 53. minucie Kurminowski skompletował hat-tricka, a Chodyna zanotował trzecią asystę w tym meczu.
Na kwadrans przed końcem meczu Jan Grzesik trafił do siatki. Początek akcji był dość chaotyczny, ale w końcu piłka spadła pod nogi obrońcy, który skutecznie uderzył z powietrza.
W 86. minucie Radomiak zdobył bramkę kontaktową. Dawid Abramowicz podłączył się do ataku, po czym wpakował futbolówkę pod poprzeczkę.
Gospodarze już nie zdołali wywalczyć choćby jednego punktu. Zagłębie wygrało 4:3 i zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli. Radomiak jest na 12. lokacie. Przewaga ekipy Macieja Kędziorka nad strefą spadkową wynosi tylko pięć punktów.
Adam Kłos28 Apr · 14:22