Maciej Skorża przełamał się w Japonii. Nowy klub Polaka w końcu ze zwycięstwem

Paweł Jaskółka
Maciej Skorża wrócił na zwycięską ścieżkę. Były trener Lecha Poznań odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo u sterów Urawy Red Diamonds.
Od początku sezonu 2023 Maciej Skorża pracuje w Japonii. Polski szkoleniowiec objął Urawę Red Diamond.
Pierwsze spotkania w wykonaniu drużyny byłego szkoleniowca Lecha Poznań nie były udane. Jego zespół przegrał kolejno z FC Tokyo (0:2) oraz Yokohama Marinos (0:2).
Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. Chociaż po pierwszej połowie meczu z Cerezo Osaka Urawa znowu przegrywała, to w drugiej połowie zdołała odwrócić losy starcia.
W 61. minucie rzut karny wykorzystał Alexander Scholz, znany choćby z gry dla Midtjyland, zaś w 82. minucie wynik rywalizacji ustalił Kaito Yasui. Dla Japończyka była to pierwsza bramka w rodzimej ekstraklasie.
Należy dodać, że Urawa w tym sezonie będzie rywalizowała nie tylko w lidze i krajowym pucharze. Na podopiecznych Skorży czeka również finał Azjatyckiej Lidze Mistrzów - spotkają się tam z Al-Hilal.
Hubert Kowalczyk04 Mar 2023 · 10:14