ME U-21: Hiszpania rozbiła Macedonię, hat-trick Asensio!

Christian Bertrand/Shutterstock
Hiszpania rozbiła w Gdyni zespół Macedonii 5:0 (3:0) w drugim sobotnim meczu pierwszej kolejki grupy B piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, które odbywają się w Polsce.

Faworyci całego turnieju nie zawiedli i rozpoczęli marsz po tytuł w niezwykle efektowny sposób. Po zaledwie dziesięciu minutach gry pierwszego gola zdobył fantastyczną przewrotką Saul Niguez, a sześć minut później podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Marco Asensio.

Dziesięć minut przed przerwą rzut karny wykorzystał Gerard Deulofeu, a dziewięć minut po zmianie stron skutecznym strzałem z narożnika pola karnego Asensio, dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu. Skrzydłowy Realu Madryt hat-trick skompletował osiemnaście minut przed końcem ponownie efektownie uderzając z dystansu po przebojowej szarży.

W pierwszym sobotnim meczu tej grupy Portugalia wygrała w Bydgoszczy z Serbią 2:0 (1:0). We wtorek obie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego, a także z Bałkanów, zagrają między sobą.