Mecz sezonu w Ligue 1! Siedem goli, festiwal zwrotów akcji [WIDEO]

Olympique Lyon w niesamowitych okolicznościach pokonał Lille. Ekipa Pierre'a Sage'a wygrała z "Mastifami" 4:3 po szalonej końcówce.
Na początku meczu "Olimpijczycy" zupełnie nie radzili sobie z rywalami. W 21. minucie Bafode Diakite trafił do siatki, wykorzystując asystę Yusufa Yaziciego.
W 37. minucie piękną bramkę zdobył Edon Zhegrova. Zawodnik z Kosowa zaczarował obrońców, po czym płaskim strzałem zaskoczył Anthony'ego Lopesa.
Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat. W 66. minucie bramkę kontaktową zdobył Said Benrahma. Prawdziwe cuda działy się jednak dopiero w końcówce.
Najpierw w 82. minucie do remisu doprowadził Malick Fofana. Niedługo potem do siatki trafił Bafode Diakite. W 87. minucie Lille prowadziło 3:2 i wydawało się, że zgarnie komplet punktów. To Lyon przeprowadził jednak zryw na wagę zwycięstwa.
Trzecia bramka dla OL była dziełem dwóch byłych zawodników Arsenalu. Ainsley Maitland-Niles dośrodkował do Alexandre'a Lacazette'a, który z bliskiej odległości wykończył akcję.
W 92. minucie bohaterem Lyonu został Mama Balde. Gwinejczyk zdobył bramkę głową, wykorzystując centrę z prawego skrzydła.
Lyon wygrał 4:3 i zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli. Lille jest czwarte.
Adam Kłos06 May · 23:05