Messi nie chciał opaski kapitana Argentyny. Wymowne zachowanie legendy przy linii bocznej [WIDEO]

Wielki gest Leo Messiego. Argentyńczycy zwrócili uwagę na to, że legenda odmówiła przejęcia opaski kapitańskiej w ostatnim meczu.
W nocy z czwartku na piątek Argentyna odniosła kolejne zwycięstwo w eliminacjach do MŚ 2026. "Albicelestes" wygrali 1:0 z Paragwajem po golu Nicolasa Otamendiego.
W podstawowym składzie na ten mecz zabrakło Leo Messiego. Piłkarz Interu Miami, który ostatnio miał sporo problemów zdrowotnych, zaczął spotkanie na ławce rezerwowych. Lionel Scaloni wpuścił go na boisko dopiero w drugiej połowie.
W 53. minucie Messi zastąpił Juliana Alvareza. Gdy czekał na zejście zawodnika Manchesteru City z boiska, nagle zaczął mocno gestykulować i przecząco machać palcem prawej dłoni.
O co chodziło? O opaskę kapitańską, z którą wybiegł na murawę Otamendi. Jak zauważyli Argentyńczycy, Messi odmówił przejęcia opaski z rąk doświadczonego stopera, oddając mu w ten sposób szacunek.
Ostatecznie jednak obrońca postawił na swoim i Messi przejął rolę kapitana. Mistrzowie świata dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka.
Tomasz Bratkowski13 Oct 2023 · 13:00
Źródło: Twitter/własne