Mike Maignan bohaterem AC Milan. Golkiper obronił rzut karny i uchronił "Rossonerich" przed porażką [WIDEO]

ph.FAB / Shutterstock.com
AC Milan w tym sezonie Serie A nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa na wyjeździe. Mistrzowie Włoch we wtorek jedynie zremisowali 0:0 z Sassuolo. Mogli nawet przegrać, gdyby rzutu karnego nie obronił Mike Maignan.
Podopieczni Stefano Pioliego na San Siro spisywali się do tej pory bez zarzutu. Przed własną publicznością pewnie pokonywali Udinese oraz Bolognę, inkasując komplet punktów.
Na wyjazdach jest jednak zdecydowanie gorzej. Niedawno "Rossoneri" stracili punkty w spotkaniu z Atalantą. We wtorek Milan nie znalazł natomiast sposobu na Sassuolo.
Goście niemal przez cały mecz nie potrafili zagrozić bramce przeciwników. Niewiele brakowało, aby po pierwszej połowie przegrywali na terenie rywala 0:1.
W 23. minucie gospodarze mieli bowiem rzut karny. Domenico Berardi nie zdołał jednak pokonać bramkarza Milanu. Mike Maignan wyczuł jego intencje i odbił piłkę.
Jak się okazało, w całym meczu kibice nie doczekali się ani jednego gola, byli za to świadkami dwóch poważnych kontuzji. Ze łzami w oczach boisko opuścił Berardi.
W końcówce Milan musiał natomiast radzić sobie w dziesiątkę. Alessandro Florenzi nie był bowiem w stanie kontynuować gry, a Stefano Pioli wykorzystał wcześniej limit zmian. Mimo tego osłabienia wynik się nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisem 0:0.
Maciej Pietrasik30 Aug 2022 · 20:28