Milan ucieka Juventusowi. Leao pociągnął zespół do ważnego zwycięstwa [WIDEO]

Spada / pressfocus
AC Milan ograł Fiorentinę 2:1 (0:0). Dzięki temu mediolańczycy umocnili się na drugim miejscu w tabeli Serie A.
Pierwsza połowa sobotniego starcia należała do tych spokojniejszych. Dogodną okazję miał Chukwueze, który został znakomicie zatrzymany przez golkipera rywali. Tuż przed gwizdkiem nie popisał się też Giroud, Francuz nie wykorzystał świetnego podania od Leao.
Po zmianie stron gra znacznie się ożywiła. Wynik otworzył AC Milan za sprawą Loftusa-Cheeka. Do Anglika dogrywał wspomniany już Leao.
Niespodziewanie jednak przyszła odpowiedź ze strony Fiorentiny. Gospodarze wyrównali po trzech minutach dzięki trafieniu Duncana.
Chwilowe szaleństwo trwało dalej. W 53. minucie rezultat zmienił Leao. Tym razem Portugalczyk popisał się efektownym dryblingiem i zdołał pokonać Terracciano.
W dalszej części spotkania to AC Milan miał większe szanse na zdobycie kolejnej bramki. Swoją okazję zaprzepaścił Florenzi, zaś gol Pulisicia nie został uznany ze względu na spalonego.
Tym samym więcej bramek w meczu już nie padło. Mediolańczycy umocnili się na drugim miejscu w tabeli, mają już sześć punktów przewagi nad Juventusem.
Hubert Kowalczyk30 Mar · 22:43