AC Milan wyszarpał wygraną! Nieprawdopodobne emocje w doliczonym czasie gry [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
AC Milan ograł na wyjeździe Empoli 3:1 w ostatnim sobotnim meczu Serie A. Aż trzy gole w tym spotkaniu padły w doliczonym czasie gry.
Podopieczni Stefano Piolego długo męczyli się na Stadio Carlo Castellani, a na domiar złego w pierwszej połowie zawodów stracili aż dwóch zawodników z powodu kontuzji. Boisko musieli przedwcześnie opuścić najpierw Alexis Saelemaekers, a następnie Davide Calabria.
Wydawało się, że rozstrzygnięcie meczu, w którym szanse na objęcie prowadzenia mieli również gospodarze, zapadło w 79. minucie gry. Podanie nieskutecznego tego wieczoru pod bramką przeciwnika Rafaela Leao wykorzystał wtedy wprowadzony na murawę zaledwie kilka minut wcześniej Ante Rebić.
Prawdziwe emocje rozpoczęły się w doliczonym czasie gry. W 91. minucie do sensacyjnego wyrównania doprowadził za sprawą kapitalnego uderzenia z rzutu wolnego Nedim Bajrami.
Mistrzowie Włoch nie dali jednak za wygraną i po wznowieniu gry od środka boiska posłali piłkę w pole karne przeciwnika. Tam trzy punkty zapewnił Milanowi Fode Ballo-Toure.
Rezultat meczu zdążył poprawić jeszcze, w szóstej minucie doliczonego czasu gry, Rafael Leao.
Odniesiona w dramatycznych okolicznościach wygrana pozwoliła Milanowi utrzymać dystans do liderującego tabeli Serie A Napoli, które pokonało dziś u siebie Torino (3:1). "Rossoneri" tracą do ekipy Piotra Zielińskiego trzy punkty.
Empoli pozostaje w dolnej połowie klasyfikacji. Całe spotkanie na ławce rezerwowych w zespole gospodarzy przesiedział dzisiejszego wieczoru Sebastian Walukiewicz.
Wojciech_Falenta 01 Oct 2022 · 22:46