Młodszy brat Kyliana Mbappe zadebiutował w seniorskiej drużynie PSG. Symboliczny występ 16-latka [WIDEO]

PressFocus/Philippe Lecoeur
Ethan Mbappe zadebiutował w seniorskiej kadrze PSG. 16-latek zagrał w meczu ligowym u boku starszego brata.
W środę PSG zmierzyło się z Metz w ramach 17. kolejki Ligue 1. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:1 na korzyść mistrzów Francji.
Podczas meczu miał miejsce debiut młodszego brata Kyliana Mbappe, Ethana, w pierwszej drużynie PSG. 16-latek spędził na boisku zaledwie kilka minut.
Ethan Mbappe wszedł na murawę w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas zmienił Manuela Ugarte.
Nastolatek odnotował kilka kontaktów z piłką przed końcowym gwizdkiem. Zgodnie ze statystykami portalu "Sofascore" zaliczył dziewięć celnych podań mając przy tym stuprocentową skuteczność.
16-latek przed debiutem w seniorskiej kadrze występował w młodzieżowej drużynie PSG. W zespole U-19 rozegrał 44 spotkania, w których strzelił sześć goli i odnotował cztery asysty.
Ethan Mbappe uchodzi za duży talent francuskiej piłki nożnej. Nastolatek rozwija swoje umiejętności na pozycji defensywnego pomocnika.
Filip Węglicki21 Dec 2023 · 08:11
Źródło: Daily Mail