Możemy zazdrościć Węgrom. Szoboszlai i spółka wywalczyli awans do Euro 2024! [WIDEO]

Pedja Milosavljevic / Press Focus
Reprezentacja Węgier zapewniła sobie awans do Euro 2024. Madziarzy zremisowali na wyjeździe z najsłabszą w grupie Bułgarią 2:2.
Węgrzy objęli prowadzenie już w 10. minucie. Z rzutu wolnego piłkę w pole bramkowe wstrzelił Dominik Szoboszlai, a z bliska do siatki wstrzelił ją Martin Adam.
Gospodarze odpowiedzieli niespełna kwadrans później. Do remisu doprowadził Spas Delew, który w przeszłości był piłkarzem Pogoni Szczecin.
Sytuacja Bułgarów stała się trudna w 36. minuty. Z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał Walentin Antonow.
Węgrzy mieli dużą przewagę, ale w 57. minucie sami sprowokowali sobie problem. Czerwoną kartkę dostał Milos Kerkez.
W grze dziesięciu na dziesięciu długo pachniało sensacją. W 79. minucie rzut karny na gola dla Bułgarii zamienił Kirił Despodow.
Węgrzy doprowadzili do remisu w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Wyrównanie zawdzięczają Aleksowi Petkowowi, który trafił do swojej bramki.
Węgrzy są dziesiątą ekipą, która jest pewna gry na Euro 2024. Na przyszłorocznych mistrzostwach na pewno wystąpią też Niemcy, Hiszpania, Francja, Anglia, Turcja, Belgia, Portugalia, Szkocja i Austria.
Marcin Karbowski16 Nov 2023 · 20:03