Napoli ośmieszone na własne życzenie! Ligowy słabeusz zatrzymał Zielińskiego i spółkę [WIDEO]

Pressinphoto / Press Focus
Napoli jedynie zremisowało z Cagliari 1:1 (0:0). Urzędujący mistrzowie Włoch wypuścili prowadzenie w 96. minucie spotkania.
Niedzielne starcie od samego początku stanowiło spore wyzwanie dla Napoli. Gra była niespodziewane wyrównana, żadna ze stron nie potrafiła doprowadzić do przełamania. Mogło okazać się nim samobójcze trafienie Rrahmaniego, lecz urzędujący mistrzowie Włoch zostali uratowani przez VAR.
Przed przerwą niezłą okazję miał natomiast Luvumbo. Piłkarz Cagliari nie oddał jednak celnego uderzenia, piłka przemknęła obok słupka bramki. Niemniej gospodarze prezentowali się naprawdę dobrze, zaś goście głównie utrzymywali się przy piłce, natomiast nie prowadziło to do konkretnych okazji.
Po zmianie stron ponownie lepsze było Cagliari. W roli głównej ponownie wystąpił Luvumbo, lecz skrzydłowego nie imała się skuteczność. Co gorsza, niewykorzystane szanse ostatecznie się zemściły.
W 65. minucie Scuffet zdołał odbić pierwszą próbę Osimhena, ale przy kolejnej akcji był już bezradny. Nigeryjczyk musiał tylko dostawić głowę do idealnego podania autorstwa Raspadoriego.
W 79. minucie plac gry opuścił Zieliński. W miejsce reprezentanta Polski wskoczył Cajuste. Środkowy pomocnik miał za sobą niezły występ. Posłał jedno kluczowe podanie, wygrał cztery z sześciu pojedynków, a do tego wywalczył dwa rzuty wolne.
Wspomniany Cajuste mógł zostać jednym z bohaterów Napoli. W 90. minucie świetnie podał do Politano, lecz ten wyraźnie się pomylił. Zaprzepaszczona okazja okazała się fatalna w skutkach. W 96. minucie Luvumbo w końcu wykorzystał swoją szansę i sfinalizował kontrę swojego zespołu, dzięki czemu Cagliari zremisowało 1:1 (0:0) i wyrwało zasłużony punkt.
Hubert Kowalczyk25 Feb · 16:59