Napoli rozbiło rywali w drobny pył! Siedem bramek, Osimhen upolował hat-tricka! [WIDEO]

Screen DAZN
Napoli w końcu się przełamało. Urzędujący mistrzowie Włoch zniszczyli Sassuolo aż 6:1 (3:1). Główną rolę w środowym koncercie odegrał Victor Osimhen.
Spotkanie w Serie A rozpoczęło się lepiej dla Sassuolo. Gospodarze otworzyli wynik rywalizacji w 17. minucie, gdy do siatki rywali trafił Uros Racic.
Na odpowiedź ze strony Napoli nie trzeba było jednak długo czekać. W 29. minucie wyrównał Amir Rrahmani, natomiast później do głosu doszedł Victor Osimhen. Rosły napastnik zdobył bramkę w 31. minucie, natomiast kolejną dorzucił w 41. Przy obu trafieniach asystował mu Matteo Poltiano.
Po zmianie stron przyjezdni nie zdejmowali nogi z gazu. Wystarczyły zaledwie dwie minuty, aby Osimhen skompletował hat-tricka. Tym razem reprezentant Nigerii skorzystał z dogrania, które posłał Chwicza Kwaracchelia. Kluczowy był jednak błąd w wykonaniu Andrei Consigliego, doświadczony bramkarz posłał piłkę prosto pod nogi Gruzina.
Zabawa trwała dalej, bo Napoli wciąż miało ochotę na więcej. W 51. minucie stan rywalizacji zmienił Kwaracchelia, tym razem Osimhen "asystował". Napastnik kopnął futbolówkę w stronę skrzydłowego, a utalentowany zawodnik ograł kilku rywali i uderzył nie do obrony dla golkipera Sassuolo.
W 75. minucie urzędujący mistrzowie Włoch ostatecznie ustalili stan rywalizacji. Ostatnie słowo powiedział wspomniany wielokrotnie Kwaracchelia. Gruzin najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i kropnął prosto w okienko bramki. To była deklasacja.
Chwicza Kwaracchelia ustala wynik meczu z Sassuolo
Screen DAZN
Zwycięstwo 6:1 (3:1) pozwoliło Napoli na umocnienie się na 9. miejscu w tabeli Serie A. Starta do 6. AS Romy wynosi cztery punkty. Sassuolo jest zaś 18.
Hubert Kowalczyk28 Feb · 19:50