Niewiarygodna seria wciąż trwa! Bayer rozbił kolejnego rywala [WIDEO]

Screen z X
Bayer Leverkusen wciąż nie przegrał ani jednego oficjalnego spotkania w sezonie 2023/2024. Mistrzowie Niemiec w niedzielnym spotkaniu Bundesligi rozbili 5:1 Eintracht Frankfurt.
Podopieczni Xabiego Alonso w tym sezonie są nie do pokonania. Niejednokrotnie byli bliscy porażki, lecz ratowali się bramkami w doliczonym czasie gry.
Tak było w dwóch ostatnich kolejkach Bundesligi - w meczach z Borussią Dortmund oraz VfB Stuttgart. Niedzielne starcie z Eintrachtem we Frankfurcie było zdecydowanie bardziej jednostronne.
W 12. minucie prowadzenie gościom dał Granit Xhaka. Szwajcarski pomocnik popisał się przepięknym uderzeniem zza pola karnego i otworzył wynik spotkania.
Nieco ponad kwadrans później odpowiedzieli gospodarze. Do wyrównania doprowadził Hugo Ekitike i przez moment wydawało się, że seria "Aptekarzy" mogłaby się zakończyć.
Jeszcze w pierwszej połowie Bayer opanował jednak sytuację. Gol Patrika Schicka sprawił, że na przerwę podopieczni Alonso schodzili przy prowadzeniu 2:1.
W drugiej części spotkania doszło do kuriozalnego faulu Nkounkou na Telli. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola pewnie zamienił Palacios.
W 77. minucie kolejny cios zadał Frimpong, a w końcówce dzieła zniszczenia dopełnił Boniface. W efekcie Bayer wygrał z Eintrachtem aż 5:1 i przedłużył niezwykłą serię meczów bez porażki do 48 spotkań.