Niewyobrażalne pudło Polki. Miała przed sobą tylko bramkę [WIDEO]

Screen/Twitter
Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Belgię (1:0) w meczu mistrzostw Europy. Zwycięstwo nad rywalkami mogłoby być dużo bardziej okazało, gdyby nie fatalna pomyłka Weroniki Araśniewicz.
W poniedziałek reprezentacja Polski kobiet do lat 17 rozpoczęła swój udział w mistrzostwach Europy, które są rozgrywane w Szwecji. Na początek rywalizacji rywalkami biało-czerwonych była Belgia.
Polki zdominowały swoje rywalki i sięgnęły po cenny triumf 1:0. Jedyna w tym meczu bramka padła jeszcze przed przerwą. W 31. minucie pojedynku bohaterką swojego zespołu została Oliwia Związek.
Na przestrzeni całego meczu to reprezentacja Polski była stroną groźniejszą, co przekładało się na coraz to lepsze sytuacje. O krok od wpisania się na listę strzelców była Weronika Araśniewicz.
Młoda zawodniczka zgarnęła piłkę w okolicach środka boiska, po czym wygrała pojedynek biegowy z rywalką. Chwilę później 16-latka poszła za ciosem i minęła również bramkarkę reprezentacji Belgii.
W pewnej chwili Araśniewicz stanęła sam na sam z pustą bramką. Do szczęścia potrzebny był tylko celny strzał. Tego jednak zabrakło. Polska piłkarka zanotowała fatalne pudło i trafiła w poprzeczkę.
Wskazany fragment od [8:38]:
Niewyobrażalna pomyłka reprezentantki Polski na szczęście nie przeszkodziła w sięgnięciu po trzy punkty. Biało-czerwone zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli grupy B. W kolejnym meczu zespół ten zagra z Hiszpanią, która na inaugurację rywalizacji nie dała najmniejszych szans Portugalii (3:0).
Piotr Sidorowicz 07 May · 14:48
Źródło: Twitter