Oto, co chcieli wnieść kibice na słynny mecz. Mogło dojść do tragedii [ZDJĘCIE]

Gabriel Sotelo / pressfocus
Podczas meczu River Plate z Boca Juniors w ramach Pucharu Ligi mogło dojść do ostrych starć z udziałem kibiców obu drużyn. Fani byli bowiem uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia, w tym noże.
Spotkanie River Plate z Boca Juniors w Pucharze Ligi zapewniło mnóstwo emocji. Kibice zgromadzeni na obiekcie w Cordobie, bo mecz ten odbył się na neutralnym terenie, obejrzeli aż pięć trafień.
Już w 10. minucie wynik tego starcia otworzyło River Plate. Na listę strzelców wpisał się Miguel Borja, który trafił na 1:0. Jeszcze przed przerwą do remisu (1:1) doprowadził Miguel Merentiel.
W drugiej odsłonie dużo odważniej ruszyło Boca Juniors. Swoją drugą w tym meczu bramkę zdobył Merentiel. Na listę strzelców wpisał się ponadto Edinson Cavani. Na kilka chwil przed końcem meczu bramkarza rywali pokonał Paulo Diaz. Finalnie po triumf i tak sięgnęło Boca Juniors, które wygrało 3:2.
Więcej niż o samym wyniku tego starcia mówi się o interwencji funkcjonariuszy policji. Przed meczem skontrolowano około 11 tysięcy kibiców. Przy części z nich zabezpieczono niebezpiecznie przedmioty.
Z informacji podanej przez portal hoydia.com.ar wynika, że służby bezpieczeństwa znalazły około 300 butelek z alkoholem, 170 noży, a także innych ostrych narzędzi. Wiele wskazuje na to, że w trakcie spotkania miało dojść do starć z udziałem kibiców obu drużyn. Interwencja policji zapobiegła tragedii.
Do aresztu trafiło łącznie 31 osób. Według informacji podawanych przez argentyńskie media zatrzymano 23 fanów River Plate, a także ośmiu sympatyków Boca Juniors.
Piotr Sidorowicz 23 Apr · 22:40
Źródło: hoydia.com.ar