Ważne zwycięstwo Piasta Gliwice! Podopieczni Fornalika dalej w grze o europejskie puchary

Piast Gliwice - Górnik Łęczna
Górnik Łęczna nadal na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy. Piast Gliwice wygrał na własnym terenie 1:0 po bramce Kamila Wilczka w pierwszej połowie meczu.
Wynik spotkania już w 4. minucie meczu mógł otworzyć Bartosz Rymaniak. Jego strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obronił jednak Frantisek Plach. Później do głosu doszli piłkarze Piasta. Kamil Wilczek zmarnował świetną szansę w 12. minucie meczu. Kolejną dobrą okazję Piast Gliwice miał 10 minut później, ale w dogodnej sytuacji skiksował Rauno Sappinen.
Ofensywne zakusy gospodarzy przyniosły skutek w 26. minucie. Po asyście Toma Hateleya do siatki Górnika Łęczna trafił Kamil Wilczek. Odpowiedzieć strzałem z dystansu kilka minut później chciał Janusz Gol, ale jego strzał minął bramkę.
Pod koniec pierwszej połowy meczu Sappinen zderzył się z Rymaniakiem, co wymusiło przerwę w grze. Po interwencji sztabu medycznego obu zespołów nie wydarzyło się zbyt wiele, a sędzia Jarosław Przybył mógł odgwizdać przerwę.
Na początku drugiej części spotkania Piast pracował nad podwyższeniem wyniku. W 52. minucie Michał Chrapek kąśliwym uderzeniem z rzutu wolnego chciał zaskoczyć Macieja Gostomskiego, ale bramkarz gości gości dobrze interweniował. W odpowiedzi swoich sił próbował Bartosz Śpiączka, jednak sytuacyjne uderzenie nie znalazło drogi do siatki Placha.
Górnik Łęczna miał szansę na wyrównanie w 85. minucie, ale instynktownie strzał z bliska wybronił Plach. Gliwiczanie w drugiej połowie czyhali już głównie na kontry. Jedna z nich mogła się zakończyć sukecem, ale w 89. Kristopher Vida pogubił się w polu karnym Górnika. Wynik meczu nie uległ już zmianie. Piast Gliwice umocnił się w środku tabeli, a Górnik jest już w niezwykle trudnej sytuacji w grze o utrzymanie.