Znów to zrobili! Gol w 97. minucie uratował Bayer, piękna seria trwa [WIDEO]

ANP / pressfocus
Bayer Leverkusen zremisował z Borussią Dortmund 1:1 i zanotował 45. mecz z rzędu bez porażki. Bohaterem gości został Josip Stanisić.
W ubiegły weekend Bayer Leverkusen rozbił przed własną publicznością Werder Brema (5:0) i przypieczętował historyczny tytuł mistrza Niemiec. W grze wciąż było zakończenie sezonu bez porażki.
Zadanie stojące przed świeżo upieczonym mistrzem kraju nie było jednak proste. W niedzielę "Aptekarze" mierzyli się z Borussią Dortmund, która kilka dni temu awansowała do półfinału Ligi Mistrzów.
Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie rozgrywane w Dortmundzie było bardzo wyrównane. Okazji po obu stronach nie wykorzystali Alejandro Grimaldo i Marcel Sabitzer. W efekcie do przerwy był remis 0:0.
Po rozpoczęciu drugiej odsłony tempo tego meczu znacznie zwolniło. Oba zespoły zaczęły się prezentować bardziej zachowawczo, co sprawiło, że na pierwszą w tym meczu bramkę czekano do 81. minuty.
Wówczas na 1:0 trafił Niclas Fullkrug. Reprezentant Niemiec otrzymał dogranie z bocznego sektora boiska i pięknym wolejem dał swojej drużynie prowadzenie 1:0.
Trafienie reprezentanta Niemiec nie wystarczyło do ogrania Bayeru. Podopieczni Xabiego Alonso odpowiedzieli w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Josip Stanisić, który zapewnił "Aptekarzom" już 45. mecz z rzędu bez porażki.
Piotr Sidorowicz 21 Apr · 19:31