Piękny gol Polaka w meczu MLS! Asystował mu były piłkarz Arsenalu [WIDEO]

Twitter screen
Mateusz Bogusz kolejny raz potwierdził, że jest w świetnej formie. Polski pomocnik zdobył jedną z bramek w wygranym przez jego Los Angeles FC meczu z Colorado Rapids.
MLS kilka dni temu wróciła do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie, w trakcie której trwały rozgrywki Leagues Cup, zakończone triumfem Interu Miami, czyli nowej drużyny Leo Messiego.
W tych drugich rozgrywkach z dobrej strony pokazywał się też Mateusz Bogusz. Co prawda zespół Polaka odpadł z rywalizacji na etapie ćwierćfinału, ale on w trzech meczach strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty.
Teraz 22-latek dobrą dyspozycję potwierdził też w lidze. To on już w 19. minucie otworzył wynik meczu Los Angeles FC - Colorado Rapids.
Polski pomocnik popisał się ładnym strzałem, a asystę przy jego trafieniu zaliczył dobrze znany z europejskich boisk (m.in. z Arsenalu) Carlos Vela.
Meksykanin niedługo później podwyższył zresztą na 2:0. Do protokołu sędziego trafił także doświadczony defensor ekipy z Los Angeles, Giorgio Chiellini. Włoch nie zdobył jednak bramki, a zobaczył żółtą kartkę.
Upomniany przez sędziego po przerwie został także Bogusz. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:0, bo na listę strzelców wpisali się również Ryan Hollingshead i Cristian Olivera.
Bogusz trafił do Los Angeles FC w marcu tego roku z Leeds United. Dla amerykańskiego klubu rozegrał póki co 25 spotkań. Zdobył w nich cztery bramki i zaliczył pięć asyst.
Adam Nowacki24 Aug 2023 · 07:41