Piękny gol w hicie Ligue 1! Lille wyprzedziło PSG i wskoczyło na fotel lidera [WIDEO]

John Spencer / Pressfocus
Lille po emocjonującym spotkaniu wygrało 3:2 z Lyonem. Zwycięstwo zagwarantowało ekipie Christophe'a Galtiera fotel lidera Ligue 1.
Początek spotkania należał jednak do podopiecznych Rudiego Garcii. Najpierw wynik otworzył Islam Slimani, który otrzymał dobre podanie od Maxence'a Caquereta.
Gola na 2:0 dla Lyonu zdobył... Jose Fonte. Obrońca Lille nieszczęśliwie interweniował w polu karnym i skierował piłkę do własnej siatki.
Samobój Portugalczyka obudził "Mastify". Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową w pięknym stylu zdobył Burak Yilmaz. Napastnik wykorzystał rzut wolny.
W drugiej połowie Turek wcielił się w rolę asystenta. W 60. minucie Yilmaz otworzył drogę do bramki Jonathanowi Davidowi, a Kanadyjczyk doprowadził do remisu.
Decydujące trafienie należało do bohatera dzisiejszego spotkania. W 85. minucie Yilmaz skompletował dublet, zapewniając Lille zwycięstwo 3:2.
Lille wyprzedziło PSG i zajmuje obecnie pierwszej miejsce w lidze. Paryżanie zgromadzili na swoim koncie jeden punkt mniej. Lyon jest czwarty.
Adam Kłos25 Apr 2021 · 22:53