Ogromny pech Puszczy Niepołomice na Stadionie Śląskim! Podział punktów w strefie spadkowej [WIDEO]

Ogromny pech Puszczy na Stadionie Śląskim! Podział punktów w strefie spadkowej [WIDEO]
Marcin Bulanda / pressfocus
Ruch Chorzów podzielił się punktami z Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozgrywane na Stadionie Śląskim zakończyło się wynikiem 0:0.
Na początku meczu zaatakowali gospodarze. W 6. minucie Adam Vlkanova znalazł miejsce przed polem karnym i zdecydował się na strzał, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką.
Z kolei Puszcza chciała otworzyć wynik w klasyczny dla siebie sposób. Po wrzucie z autu Artur Craciun dopadł do piłki, ale przegrał pojedynek z Dante Stipicą.
W 12. minucie Daniel Szczepan główkował obok słupka. Chwilę później Patryk Stępiński oddał niecelny strzał. Z kolei Juliusz Letniowski został zablokowany.
Puszcza miała problem z tworzeniem zagrożenia z otwartej gry. W 34. minucie Jakub Serafin posłał groźną centrę z rzutu rożnego, ale Josema oddalił zagrożenie spod własnego pola karnego.
W odpowiedzi Zych obronił strzał Vlkanovy. Bramkarz interweniował też po zagraniu Wójtowicza z lewego skrzydła. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W drugiej połowie Ruch nadal aktywniej szukał okazji na zdobycie bramki. W 55. minucie Wójtowicz poszukał szczęścia z dystansu, jednak piłkę zablokował Roman Jakuba.
Janusz Niedźwiedź postanowił ożywić ofensywę, przeprowadzając dwie zmiany. Na boisku pojawili się Miłosz Kozak i Filip Starzyński.
W 64. minucie Puszcza mogła niespodziewanie objąć prowadzenie. Craciun uderzył jednak tylko w poprzeczkę.
W doliczonym czasie gry Robert Dadok wyleciał z boiska. 27-latek obejrzał czerwoną kartkę za uderzenie Michała Koja.
W 98. minucie poprzeczka znów uratowała chorzowian. Michał Walski huknął z rzutu wolnego w obramowanie bramki.
Finalnie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ruch zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Puszcza jest na 16. lokacie, tracąc jeden punkt do Korony Kielce, która wydostała się ze strefy spadkowej po zwycięstwie nad Stalą Mielec.
Adam Kłos06 Apr · 19:28