Pogrom w Ekstraklasie! Kolejna drużyna pewna utrzymania [WIDEO]

Marcin Bulanda / pressfocus
Piast Gliwice zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Drużyna Aleksandara Vukovicia rozbiła zdegradowany już ŁKS 4:0.
Wszystko, co najważniejsze, w Gliwicach wydarzyło się po przerwie. Piast objął prowadzenie w 48. minucie. Gola strzelił po rozegraniu autu. Do siatki trafił Michael Ameyaw.
Gospodarze poszli za ciosem, dążyli do strzelenia kolejnych goli, co w końcu im się udało. W 73. minucie znów pokazał się Ameyaw, który strzelił z dystansu. Aleksander Bobek odbił piłkę prosto pod nogi Kamila Willczka, który z bliska wpakował ją do siatki.
Trzy minuty później po szybkiej akcji piłka w polu karnym trafiła do Jorge Felixa. Ten uderzył bardzo delikatnie, ale na tyle precyzyjnie, by trafić do bramki.
Piast ustalił wynik w 88. minucie. Znów na listę strzelców wpisał się Felix, który tym razem pokonał Bobka uderzeniem z kilkunastu metrów.
Piast awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Jest już bezpieczny - nie ma matematycznej możliwości, by spadł z ligi. ŁKS zajmuje ostatnie miejsce.
Marcin Karbowski10 May · 19:53