Polacy z awansem na EURO! Wielki powrót biało-czerwonych [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja Polski U17 awansowała na młodzieżowe EURO! Biało-czerwoni w decydującym meczu ograli Czechów 2:1 (2:0)
Trwają eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Po dwóch spotkaniach Polska miała na swoim koncie trzy punkty. Nasi zawodnicy pokonali Bośnię i Hercegowinę, ale zaskakująco przegrali z Białorusią, co opisywaliśmy TUTAJ.
Trzecim rywalem biało-czerwonych byli Czesi. Sąsiedzi z południa, z kompletem "oczek" w tabeli, wydawali się faworytami wtorkowej rywalizacji. Mimo tego przegrali bardzo ważne spotkanie.
Polacy rozpoczęli strzelanie już w 12. minucie, gdy do siatki trafił Jakub Adkonis. Zawodnik Legii Warszawa wykorzystał rzut karny.
W 23. minucie podwyższył zaś Oskar Pietuszewski. Zaledwie 15-letni piłkarz Jagiellonii Białystok urwał się skrzydłem, zbiegł do środka i pewnym strzałem pokonał Marka Obdrzaleka.
Po zmianie stron Polacy znów mogli trafić do bramki Czechów. Niestety w 70. minucie Adkonis zawiódł, jego drugie uderzenie z "jedenastki" odbiło się od słupka.
W 74. minucie rywale złapali kontakt za sprawą Jiriego Micka z Banika Ostrawa. Stoper miał dużo szczęścia w polu karnym, ale trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Ostatecznie Polacy nie wypuścili z rąk kruchej przewagi i wygrali 2:1 (2:0). Dzięki temu, do spółki z Czechami, awansowali na młodzieżowe EURO!
Hubert Kowalczyk26 Mar · 15:54