Popisał się wybornym uderzeniem z dystansu, nie dał bramkarzowi szans. Piękny gol w derbowym starciu [WIDEO]

Źródło: Twitter / @ClubAmerica
Jeden z piłkarzy Club America popisał się genialnym trafieniem w spotkaniu z Deportivo Guadalajara. Zawodnik umieścił piłkę w siatce na tyle precyzyjnie, że bramkarz nawet nie drgnął.
Trwająca przerwa reprezentacyjna nie oznacza zupełnego zawieszenia aktywności klubów piłkarskich. Rozgrywają one jednak w dużej mierze mecze towarzyskie.
W poniedziałek w Meksyku odbyło się El Super Clasico stanowiące jedną z największych rywalizacji w kraju. Club America zmierzył się z Deportivo Guadalajara.
Pierwsze kilkanaście minut miało bardzo wyrównany przebieg. Wszystko zmienił jednak ofensywny zryw Juliana Quinonesa z 29. minuty. Kolumbijczyk otrzymał precyzyjne podanie z lewego skrzydła i podbiegł przed pole karne rywala.
Piłkarz z meksykańskim paszportem nie wahał się i po chwili huknął z półwoleja w długi róg bramki. Uderzenie było na tyle dokładne, że golkiper gości, Miguel Jimenez, stanął w miejscu i jedynie odprowadził futbolówkę wzrokiem.
W 54. minucie Quinones ustrzelił jeszcze drugiego gola. Dzięki bramkom 26-latka Club America zatriumfował w prestiżowym starciu 2:0. Poniedziałkowi gospodarze w ostatnich dziesięciu El Super Clasico odnieśli aż siedem zwycięstw.
Michał Boncler17 Oct 2023 · 22:45
Źródło: Twitter