Hat-trick Lewandowskiego! Polak bohaterem Barcelony! [WIDEO]

Screen z X
Robert Lewandowski po blisko półtoramiesięcznej przerwie przełamał się w barwach FC Barcelony. Polak aż trzykrotnie trafił do siatki w drugiej połowie poniedziałkowego spotkania z Valencią.
Mecz 33. kolejki La Liga nie był łatwy dla "Blaugrany". Po pierwszej połowie mistrzowie Hiszpanii sensacyjnie przegrywali z "Nietoperzami" 1:2.
Fatalne błędy popełniali bowiem Marc-Andre ter Stegen oraz Ronald Araujo. Więcej o pomyłce niemieckiego golkipera pisaliśmy wcześniej TUTAJ.
Robert Lewandowski w pierwszej części spotkania nie był zbyt widoczny. Po przerwie Polak zdołał jednak wpisać się na listę strzelców.
W 49. minucie z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Ilkay Guendogan. Na krótkim słupku dobrze odnalazł się "Lewy", który głową skierował piłkę do siatki.
Piłkarze Valencii domagali się jeszcze odgwizdania spalonego, reklamując, że bramkarzowi przeszkadzał Fermin Lopez. Gol został jednak uznany.
"Lewemu" to jednak nie wystarczało. Później jeszcze kilka razy próbował zagrozić bramce Domenecha, lecz długo nie potrafił pokonać bramkarza Valencii.
W 82. minucie "Lewy" wykorzystał jednak spory błąd golkipera "Nietoperzy". Po niepewnym piąstkowaniu Domenecha skompletował dublet i dał prowadzenie Barcelonie.
Nie było to ostatnie słowo "Lewego". W doliczonym czasie gry Polak skompletował klasycznego hat-tricka. Dokonał tego po raz pierwszy w rozgrywkach La Liga.
Dla Lewandowskiego było to 14., 15. oraz 16. trafienie w tym sezonie La Liga. Po raz ostatni Polak trafił do siatki w połowie marca, w starciu z Atletico Madryt.
Maciej Pietrasik29 Apr · 22:26