Przewrotka na wagę zwycięstwa! Triumf Barcelony bez Lewandowskiego [WIDEO]

Barcelona wygrała szósty mecz z rzędu. Katalończycy pokonali Cadiz 1:0 po spektakularnej bramce Joao Felixa.
Robert Lewandowski nie mógł pomóc Barcelonie w tym meczu. Polak musiał odcierpieć zawieszenie za nadmiar żółtych kartek. Jego miejsce na środku ataku zajął Vitor Roque.
Już w 3. minucie brazylijski napastnik pokusił się o strzał z dystansu. Nastolatek przeniósł piłkę nad bramką. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję na prawym skrzydle, po której interweniował Andreas Christensen. W 6. minucie bardzo niecelny strzał oddał Javier Hernandez.
W kolejnej akcji Pau Cubarsi znakomicie zachował się pod własną bramką. 17-letni stoper nie dał się minąć Juanmiemu. W 16. minucie Roque zszedł bliżej lewej strony, po czym wstrzelił piłkę przed bramkę. Ferran Torres został uprzedzony przez rywala.
W pewnym momencie Fermin Lopez zebrał piłkę przed szesnastką i niecelnie huknął z dystansu. Precyzji zabrakło też Cubarsiemu, który podłączył się do ofensywy. W 33. minucie Conan Ledesma przeniósł piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Hectora Forta.
Joao Felix w efektowny sposób otworzył wynik. Portugalski napastnik strzelił gola po uderzeniu przewrotką.
Ferran mógł podwyższyć prowadzenie. Hiszpan uderzył obok Ledesmy, a piłkę z linii bramkowej wybił Victor Chust. Do przerwy "Barca" prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Juanmi trafił do siatki. Gol napastnika Cadizu musiał zostać anulowany z powodu spalonego.
W kolejnej akcji Alcaraz dośrodkował do Chusta, który główkował obok słupka. Po słabym starcie drugiej połowy Barcelona potrzebowała zmian. Na murawie zameldowali się Jules Kounde, Pedri i Lamine Yamal.
W 72. minucie Felix był bliski zdobycia drugiej bramki, ale tym razem trafił w słupek. Następnie Ter Stegen zanotował spektakularną interwencję po uderzeniu Diadie Samassekou.
W końcówce meczu Pedri zwijał się z bólu. Pomocnik został w brzydki sposób sfaulowany przez Samassekou. Hiszpan zdołał jednak dokończyć mecz.
Barcelona wygrała 1:0 i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli. Strata do liderującego Realu Madryt wynosi osiem punktów. Za tydzień na Santiago Bernabeu odbędzie się El Clasico. Najpierw Katalończycy zagrają jednak z PSG w Lidze Mistrzów, a "Królewscy" z Manchesterem City.
Adam Kłos13 Apr · 22:54