PSG coraz bliżej mistrzostwa! Wysokie zwycięstwo, dublet Mbappe [WIDEO]

Icon Sport / press focus
PSG wykonało kolejny krok w kierunku mistrzostwa Francji. Zespół z Paryża rozgromił Ajaccio 5:0.
Wydarzeniem meczu był powrót do gry Leo Messiego, który ostatnio był zawieszony przez PSG. Niechęć wobec Argentyńczyka demonstrowali kibice. Od początku buczeli i gwizdali pod jego adresem. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Messi nie strzelił gola, ale jego drużyna gładko wygrała. Już w pierwszej połowie gospodarze zdobyli dwie bramki. Do siatki trafiali Ruiz i Hakimi.
Asystę przy golu drugiego z wymienionych zaliczył Kylian Mbappe. To właśnie on był bohaterem spotkania. Francuz na początku drugiej połowy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Szczególnie efektowny był jego drugi gol. Długim podaniem uruchomił go Sergio Ramos, a Mbappe potężnym uderzeniem zapakował piłkę do siatki.
Wynik meczu ustalili piłkarze gości. Do własnej bramki w 73. minucie strzelił Youssouf.
Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Na kwadrans przed końcem doszło do awantury, po której z boiska wylecieli Achraf Hakimi i Thomas Mangnai.
PSG jest o krok od zdobycia kolejnego mistrzostwa. Na trzy kolejki przed końcem sezonu wyprzedza drugie Lens o sześć punktów.
Marcin Karbowski13 May 2023 · 23:05