PSG coraz bliżej obrony tytułu w Ligue 1. Gol Kyliana Mbappe pomógł w wygranej nad Troyes [WIDEO]

Screen z Twittera
Na zakończenie rywalizacji w 34. kolejce Ligue 1 PSG wygrało na wyjeździe z Troyes 3:1. Bramki dla gości zdobywali Kylian Mbappe, Vitinha oraz Fabian Ruiz. Podopieczni Christophe'a Galtiera znacznie przybliżyli się dzięki temu do obrony mistrzowskiego tytułu.
Przed tygodniem paryżanie sensacyjnie przegrali na własnym boisku z Lorient. To spowodowało głośne protesty kibiców, którzy domagali się odejścia Leo Messiego oraz Neymara.
Jak się okazało, ultrasi PSG nie zostali wpuszczeni na stadion w Troyes (więcej TUTAJ). Piłkarze stołecznej drużyny nie mieli jednak większego problemu z pokonaniem rywali ze strefy spadkowej.
Od pierwszych minut to goście atakowali i szybko przyniosło to efekt w postaci gola. Po wrzutce Vitinhi i rykoszecie piłka odbiła się od poprzeczki, a z bliska w siatce umieścił ją Kylian Mbappe.
Jeszcze przed przerwą PSG miało kilka okazji na podwyższenie wyniku. Niecelnie strzelali Sergio Ramos oraz Danilo. Bramkarz Troyes radził sobie za to z uderzeniami Fabiana Ruiza czy Hugo Ekitike.
Również Troyes mogło jednak zdobyć wyrównującą bramkę. W 28. minucie piłkę z linii bramkowej wybił Marquinhos, a Donnarumma w końcówce pierwszej połowy świetnie obronił strzał Agoume.
W drugiej części spotkania sporo pracy miał Gallon. Golkiper gospodarzy dobrze obronił między innymi strzał Ekitike. W 59. minucie początkowo zatrzymał także Vitinhę, lecz wobec dobitki był już bezradny.
W 83. minucie dość niespodziewanie Troyes strzeliło gola kontaktowego. Xavier Chavalerin wykorzystał złe wyjście Donnarummy i przywrócił swojej drużynie nadzieję na korzystny rezultat.
Radość nie trwała jednak długo. Gallon obronił co prawda uderzenie Mbappe, lecz piłka spadła pod nogi Fabiana Ruiza. Hiszpan pewnie trafił do siatki i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.
Ostatecznie PSG pokonało Troyes 3:1 i umocniło się na pozycji lidera Ligue 1. Przewaga obrońców tytułu nad drugim Lens na cztery kolejki przed końcem sezonu wynosi sześć punktów.
Maciej Pietrasik07 May 2023 · 22:39