PSG zdemolowało Barcelonę! Lewandowski i spółka wyrzuceni z Ligi Mistrzów [WIDEO]

Dramat FC Barcelony! "Blaugrana" w kompromitującym stylu pożegnała się z Ligą Mistrzów na etapie ćwierćfinałów. Katalończycy zostali rozbici u siebie przez PSG 1:4. To był ich kolejny fatalny wieczór na arenie europejskiej.
"Barca" przystąpiła do tego meczu z zapasem jednej bramki po wygranej 3:2 w Paryżu. Mistrzowie Francji szybko chcieli zabrać się do odrabiania strat. Już w drugiej minucie Kylian Mbappe próbował urwać się rywalom. Gwiazda PSG została zatrzymana przez Pau Cubarsiego. W 6. minucie Ronald Araujo zablokował strzał Fabiana Ruiza.
PSG atakowało, ale to Barcelona objęła prowadzenie. W 12. minucie Lamine Yamal ograł na prawym skrzydle Nuno Mendesa i dograł do Raphinhi, który z bliskiej odległości trafił do siatki.
W odpowiedzi Ousmane Dembele próbował przeprowadzić akcję na prawej flance. Były zawodnik Barcelony poślizgnął się na piłce i ta wyszła za linię końcową. W kolejnej akcji Fabian Ruiz nie przebił się na lewej stronie. Później Achraf Hakimi dośrodkował do Kyliana Mbappe, który główkował nad poprzeczką.
W 20. minucie Robert Lewandowski stanął przed szansą na strzelenie gola. Polak przyjął piłkę w polu karnym, po czym huknął nad bramką.
Dwa następne strzały oddał Dembele. Raz trafił w boczną siatkę, a za drugim razem został zablokowany przez Joao Cancelo. W 28. minucie Ter Stegen uratował "Barcę" przed utratą bramki. Niemiec znakomicie obronił uderzenie Mbappe.
Po dwóch kwadransach nastąpił kluczowy dla losów całej rywalizacji moment - z boiska wyleciał Ronald Araujo. Urugwajczyk sfaulował Barcolę, który próbował wyjść na wolną pozycję i stanąć oko w oko z Ter Stegenem. Sędzia pokazał bezpośrednią czerwoną kartkę.
Xavi musiał przemeblować skład. Trener niespodziewanie zdjął z boiska Yamala, wprowadzając Inigo Martineza, który załatał lukę w obronie.
W 40. minucie paryżanie doprowadzili do remisu. Barcola dograł do Dembele, który idealnym strzałem zaskoczył Ter Stegena.
Pod koniec pierwszej połowy Dembele był bliski skompletowania dubletu. Skrzydłowy tym razem posłał piłkę tuż obok słupka. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Po zmianie stron PSG szybko chciało zdobyć bramkę na wagę remisu w dwumeczu. Najpierw jednak Ter Stegen obronił strzał Hakimiego, a następnie Ruiz uderzył obok bramki.
W 55. minucie paryżanie dopięli swego. Vitinha przyjął piłkę przed polem karnym, po czym oddał idealne uderzenie na 2:1 dla gości.
Barcelona mogła błyskawicznie odpowiedzieć. Lewandowski podał do Guendogana, a ten obił zewnętrzną część słupka. W 58. minucie Donnarumma złapał piłkę po celnej główce "Lewego". W międzyczasie z boiska wyleciał Xavi, który stracił nad sobą panowanie (więcej TUTAJ).
Po godzinie gry arbiter podyktował rzut karny dla PSG za ewidentny faul Cancelo na Dembele. Jedenastkę wykorzystał Kylian Mbappe. Zrobiło się 3:1 dla PSG (w dwumeczu 5:4).
W 65. minucie Guendogan upadł w polu karnym. Piłkarze domagali się odgwizdania jedenastki, ale sędzia nakazał kontynuować grę. W 73. minucie Donnarumma znakomicie obronił strzał Lewandowskiego. Z kolei Raphinha uderzył niecelnie.
Barcelona próbowała ratować wynik, przeprowadzając ofensywne zmiany. Na murawie zameldowali się Joao Felix i Fermin Lopez.
W 88. minucie Lewandowski mógł podać do niekrytego Felixa. Polak sam zdecydował się na strzał, ale został zablokowany przez Marquinhosa.
W 89. minucie Mbappe dobił Barcelonę. Najpierw Ter Stegen obronił strzał Kyliana i dobitkę Asensio. Po chwili piłka znów spadła pod nogi francuskiego gwiazdora PSG, który wykonał wyrok.
PSG wygrało 4:1 i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Tam zmierzy się z Borussią Dortmund, która wyeliminowała Atletico.
Adam Kłos16 Apr · 22:59