PSV Eindhoven odrobiło straty i pokonało De Graafschap

kivnl/Shutterstock
PSV Eindhoven pokonało u siebie BV De Graafschap 2:1 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu 30. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Philips Stadion do przerwy zanosiło się na niespodziankę, bowiem znacznie niżej notowani goście z Doetinchem prowadzili po trafieniu Delano Burgzorga.
Dopiero dwadzieścia minut po zmianie stron wyrównał z rzutu karnego Steven Bergwijn. Losy konfrontacji rozstrzygnął osiem minut później strzałem z bliska Luuk de Jong.
Zespół z Brabancji po trzecim zwycięstwie w pięciu ostatnich spotkaniach umocnił się na drugiej lokacie w tabeli, zrównując się dorobkiem z prowadzącym Ajaksem Amsterdam.
"Superboeren" doznali natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach i pozostali na szesnastej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 16:02