Real Madryt przerwał serię remisów i pokonał Getafe na wyjeździe. Raphael Varane w centrum wydarzeń [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Real Madryt pokonał Getafe 3:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 19. kolejki La Ligi. Dzięki temu zwycięstwu "Królewscy" przerwali serię remisów w lidze.
W trzech ostatnich kolejkach piłkarze Zidane'a podzielili się punktami z piłkarzami Valencii CF, FC Barcelony i Athletiku Bilbao. Dziś bardzo zależało im na przerwaniu tej serii.
Spotkanie nie należało jednak do najłatwiejszych. Getafe w bieżącym sezonie spisuje się bardzo dobrze i rywalizuje o miejsce, które zapewni grę w europejskich pucharach.
Gospodarze byli trudnym przeciwnikiem, który stworzył dużo zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois. Jednakże belgijski bramkarz (gracz spotkania) spisywał się bardzo dobrze i zanotował czyste konto w trzecim kolejnym meczu ligowym.
Real Madryt zdołał strzelić trzy gole. Trafienie z 34. minuty początkowo zostało zaliczone na konto Raphaela Varane'a, ale później za autora gola uznano pechowo interweniującego Davida Sorię.
Wątpliwości co do strzelca gola nie było już w drugiej połowie, gdy w 53. minucie piłkę do bramki rywali skierował właśnie Varane.
Tuż przed ostatnim gwizdkiem prowadzenie gości podwyższył Luka Modrić, który po podaniu Federico Valverde wykończył kontrę "Królewskich". Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Realu Madryt.
AKTUALIZACJA 19:55: Opublikowano protokół sędziowski - z jego treści wynika, iż arbiter pierwsze trafienie w meczu zaliczył na konto Varane'a.