Real o krok od mistrzostwa! Piękny gol gracza "Królewskich" [WIDEO]

Real Madryt wykonał kolejny krok w kierunku przypieczętowania mistrzostwa Hiszpanii. "Królewscy" na własnym stadionie wygrali z Cadizem 3:0.
Carlo Ancelotti wystawił rezerwowy skład, mając na uwadze nadchodzący rewanż z Bayernem Monachium w półfinale Ligi Mistrzów. Szansę od pierwszej minuty dostali m.in. Arda Guler, Dani Ceballos czy Fran Garcia. Do bramki wrócił zaś Thibaut Courtois, który zwalczył kontuzję kolana.
Na początku meczu Joselu upadł w polu karnym rywali. Sędzia uznał, że napastnik nie był faulowany i kazał kontynuować grę.
W 13. minucie Conan Ledesma po raz pierwszy w tym meczu musiał uratować Cadiz. Golkiper poradził sobie z celną próbą Edera Militao. W 19. minucie niecelnie uderzył Brahim Diaz.
Goście z Kadyksu sporadycznie gościli pod polem karnym Courtois. W 23. minucie Chris Ramos pokusił się o strzał i posłał piłkę w trybuny. Po dwóch kwadransach świetną interwencję zanotował Nacho, który zatrzymał Rubena Sobrino.
W 36. minucie Arda Guler próbował strzelić trzeciego gola w tym sezonie. Turek przeniósł piłkę nad bramką. Dani Ceballos również nie znalazł sposobu na pokonanie Ledesmy. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Madrytczycy po przerwie ruszyli odważniej do ataku. W 51. minucie znakomicie zachował się Brahim Diaz, który trafił do siatki.
Prawdziwe wejście smoka zanotował Jude Bellingham. Anglik wszedł z ławki i już po trzech minutach podwyższył prowadzenie. Ofensywny pomocnik wykorzystał dogranie Brahima z prawej strony.
Piękną asystę mógł zanotować Vinicius Junior. Brazylijczyk dośrodkował tzw. krzyżakiem do Edera Militao, który nie zdołał wykończyć akcji głową.
Wynik spotkania ustalił Joselu. W doliczonym czasie gry Nacho przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym podał do napastnika, który trafił na pustą bramkę.
Real wygrał 3:0 i już dziś może sięgnąć po tytuł. "Królewscy" zostaną mistrzem Hiszpanii, jeśli Barcelona zgubi punkty z Gironą.
Adam Kłos04 May · 18:10