Rewelacyjna pogoń Borussii Dortmund! Przegrywała już 0:2, ale odwróciła losy meczu [WIDEO]

Screen/Twitter
Borussia Dortmund odwróciła losy spotkania i sięgnęła po trzy punkty w starciu z Borussią Moenchengladbach. W pewnym momencie gospodarze przegrywali już wynikiem 0:2
Spotkanie Borussii Dortmund z Borussią Moenchengladbach nieco lepiej rozpoczęli goście. W 28. minucie prowadzili oni już różnicą dwóch bramek.
Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Rocco Reitz. Młody Niemiec pokonał bramkarza gości na kilka chwil przed upływem pierwszego kwadransa. Na 2:0 trafił zaś Kouadio Kone.
Bardzo dobry początek w wykonaniu Borussii Moenchengladbach nie podłamał wicemistrza Niemiec. Jeszcze przed przerwą gospodarze zredukowali straty i wyszli na prowadzenie.
W 30. minucie strzelanie po stronie Borussii Dortmund rozpoczął Marcel Sabitzer. Austriak wykończył szybki atak swojego zespołu i trafił na 1:2. Gospodarze nie zwolnili jednak tempa i poszli za ciosem.
Chwilę później do remisu doprowadził Niclas Fuellkrug. Doświadczony napastnik popisał się pięknym strzałem z okolic pola karnego i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi rywali.
Jeszcze przed końcem pierwszej połowy trzecią bramką dla BVB zdobył Jamie Bynoe-Gittens. Młody piłkarz wykończył fenomenalną pogoń w wykonaniu mistrzów Polski i strzelił na 3:2.
Znakomite tempo nie zostało przeniesione na drugą odsłonę aż w takim wielkim stopniu. Po przerwie kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park obejrzeli już tylko jedną bramki. Na listę strzelców wpisał się Donyell Malen, który ustalił wynik meczu. Po zwycięstwo sięgnęła więc Borussia Dortmund, która za sprawą wyszarpanego triumfu (3:2) awansowała na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.
Piotr Sidorowicz 25 Nov 2023 · 17:28