Roma na łopatkach! Bologna coraz bliżej awansu do Ligi Mistrzów [WIDEO]

Screen z X
W pierwszym z poniedziałkowych meczów 33. kolejki Serie A Bologna wygrała w Rzymie z Romą 3:1. Podopieczni Thiago Motty świetnym występem znacznie przybliżyli się do awansu do Ligi Mistrzów.
Drużyna Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego to rewelacja tego sezonu Serie A. Na Stadio Olimpico od pierwszej minuty wystąpił jedynie polski bramkarz.
W pierwszej części spotkania mógł on obserwować, jak jego koledzy znakomicie prezentują się w stolicy. Roma nie oddała bowiem na jego bramkę choćby jednego celnego strzału.
Goście byli za to znacznie skuteczniejsi. Wynik otworzyli w 14. minucie, gdy pięknym strzałem akcję drużyny wykończył El Azzouzi. Gol wyraźnie napędził Bolognę.
Tuż przed przerwą "Rossoblu" zadali kolejny cios. W podbramkowym zamieszaniu odnalazł się Joshua Zirkzee, a sędziom przydała się technologia goal line.
W drugiej części spotkania Roma rzuciła się do ataku. W 56. minucie gola kontaktowego strzelił Azmoun. Skorupskiego pokonał jednak dopiero trzecim strzałem - poprzednie dwa obronił Poak.
Stracona bramka nie podłamała Bologni, która szybko wróciła na dwubramkowe prowadzenie. Trzy dobre podania wystarczyły, aby sam na sam z bramkarzem znalazł się Saelemaekers.
Niewiele brakowało, aby w doliczonym czasie gry asystę zaliczył Kacper Urbański. Polak dobrze obsłużył Castro, ale wcześniej znajdował się na spalonym.
W efekcie Bologna wygrała w Rzymie 3:1 i wykonała ogromny krok w kierunku Ligi Mistrzów. Nad dzisiejszymi rywalami ma bowiem już siedem punktów przewagi.