Rzucił kibicowi koszulkę, teraz... prosi o jej zwrot. Zaskakujące tłumaczenia zawodnika Premier League

Źródło: Jeremy Landey / PressFocus
Po wygranej z Nottingham Forest Joel Veltman rzucił swoją koszulkę jednemu z fanów. Piłkarz Brighton prosi jednak o jej zwrot z nietypowego powodu.
W sobotnie popołudnie Brighton zakończyło serię sześciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Roberto De Zerbiego pokonali Nottingham Forest 3:2, a na placu gry po długiej przerwie pojawił się Jakub Moder. Więcej na temat spotkania pisaliśmy TUTAJ.
Na placu gry pojawił się też m.in. obrońca "Mew", Joel Veltman. Po ostatnim gwizdku arbitra Holender był na tyle uradowany końcowym rezultatem, że zdjął meczową koszulkę i rzucił ją w stronę jednego z kibiców gości.
Po kilkunastu minutach 31-latek przypomniał sobie jednak, że w trykot był wszyty monitorujący jego parametry moduł GPS. Gracz wrócił więc przed trybunę i próbował odnaleźć obdarowanego fana, lecz na próżno.
Zawodnikowi nie pozostało zatem nic innego prócz... wystosowania oświadczenia na Twitterze. Veltman poprosił kibica o możliwie szybkie zgłoszenie się do niego i zwrócenie nadajnika. Obiecał przy tym, że w zamian obdaruje go kolejną koszulką.
Od niedawna wszyscy piłkarze Premier League mają wszyte w trykoty specjalne moduły. Członkowie sztabów szkoleniowych korzystają z zebranych przez nie danych po zakończeniu spotkań.
Brighton nie przekazało jak dotychczas w mediach społecznościowych, czy wspomnianego sympatyka udało się odnaleźć. Z nadajnikiem GPS nie powinno to jednak należeć do trudnych zadań.
Michał Boncler27 Nov 2023 · 18:52
Źródło: Twitter