San Marino postraszyło reprezentację Danii! Wielkie chwile europejskiego Kopciuszka [WIDEO]

screen Polsat Sport
Reprezentacja Danii otarła się o kompromitację w wyjazdowym meczu z San Marino w eliminacjach Euro 2024. Faworyt wygrał tylko 2:1.
Wydawało się, że reprezentacja Danii może sobie urządzić w San Marino trening strzelecki. Tak jednak nie było, a swoje wielkie chwile mieli gospodarze.
Przebieg spotkania nie zaskoczył. Duńczycy mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale długo nie potrafili udokumentować jej golem. Dopiero w końcówce pierwszej połowy do bramki San Marino trafił Hojlund.
Gospodarze w dotychczasowych meczach eliminacji nie strzelili żadnego gola. Zmieniło się to w 60. minucie, gdy zaskoczyli Duńczyków po rzucie rożnym. Piłkę w siatce umieścił Golinucci. Euforia całej reprezentacji San Marino była ogromna.
Duńczycy ostatecznie zdołali uniknąć kompromitacji, ale zwyciężyli bardzo skromnie. W 70. minucie trzy punkty zapewnił im Poulsen.
Więcej goli nie padło. Duńczycy odnieśli szóste zwycięstwo w eliminacjach. Sposób, w jaki wygrali, chwały im jednak nie przynosi. Z ich punktu widzenia najważniejsze jest jednak to, że przybliżyli się do bezpośredniego awansu na Euro. Zajmują drugie miejsce w grupie z czterema oczkami przewagi nad trzecim Kazachstanem. Do końca rywalizacji w grupie H zostały jeszcze dwie kolejki.
Marcin Karbowski17 Oct 2023 · 22:42