Sebastian Szymański mistrzem Holandii! Feyenoord zapewnił sobie tytuł, wielkie święto w Rotterdamie [WIDEO]

Pro Shots/SIPA USA/PressFocus
Feyenoord Rotterdam w niedzielę przypieczętował mistrzostwo Holandii. Drużyna Sebastiana Szymańskiego wygrała 3:0 z Go Ahead Eagles. Na stadionie i poza nim rozpoczęło się wielkie świętowanie.
Reprezentant Polski po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie na istotny mecz z Eredivisie, lecz tego dnia pierwsze skrzypce w Feyenoordzie grali inni zawodnicy. Na otwarcie wyniku nie trzeba było długo czekać.
Już w 15. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Idrissiego, który wykorzystał podanie Wieffera. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się natomiast Santiago Gimenez.
Na początku drugiej części spotkania wynik na 3:0 ustalił natomiast Igor Paixao. Drugą asystę zaliczył Wieffer. W końcówce Feyenoord kontrolował już boiskowe wydarzenia i wygrał ten mecz 3:0.
Sebastian Szymański tym razem zapisał się w protokole sędziowskim w innym sposób - w 56. minucie zarobił żółtą kartkę za faul. Niedługo później reprezentant Polski został zmieniony.
Dla Feyenoordu zdecydowanie najważniejsze było to, że wygrana dała klubowi mistrzostwo Holandii na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. W całym sezonie ekipa z Rotterdamu przegrała zaledwie jeden mecz w Eredivisie.
Wielkie świętowanie po golach i całym meczu zaczęło się nie tylko na De Kuip, ale również w całym mieście. Dla Feyenoordu jest to pierwszy tytuł mistrzowski do 2017 roku, a dopiero drugi w całym XXI wieku.
Maciej Pietrasik14 May 2023 · 18:37