Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego! Reprezentant Polski znów błyszczy w Fenerbahce [WIDEO]

Screen z Twittera
Sebastian Szymański w tym sezonie fenomenalnie spisuje się w barwach tureckiego Fenerbahce. W niedzielę Polak zaliczył dwie asysty w wyjazdowym spotkaniu z Pendiksporem.
Reprezentant naszego kraju pierwsze miesiące nad Bosforem ma po prostu znakomite. Z tego względu media bardzo często piszą o kolejnym potencjalnym transferze.
Według najnowszych doniesień ekipa ze Stambułu zamierza żądać za piłkarza zdecydowanie więcej niż 20 milionów euro. W kontrakcie Szymańskiego nie ma bowiem klauzuli odstępnego. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
W niedzielę Polak wystąpił od pierwszej minuty w spotkaniu z Pendiksporem. Fenerbahce wyszło na prowadzenie w 30. minucie, gdy do własnej bramki trafił Canpolat.
Później Szymański mógł podwyższyć wynik, lecz nie wykorzystał dobrej sytuacji bramkowej. Pierwszą część spotkania zakończył za to z asystą.
W 42. minucie Polak znalazł się z piłką na lewej stronie boiska i przytomnie wycofał piłkę do Irfana Kahveciego. Ten zdecydował się natomiast na oddanie strzału.
Piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i zmyliła przez to bramkarza Pendiksporu. Ostatecznie Kahveciemu zapisano jednak gola, a Szymańskiemu asystę.
Jak się okazało, nie była to jedyna bramka, przy której udział miał reprezentant Polski. W 65. minucie pomocnik obsłużył Edina Dżeko, zaliczając kolejną asystę. Wyłożył napastnikowi piłkę do pustej bramki.
Ostatecznie Fenerbahce wygrało całe spotkanie aż 5:0. Końcówka należała do Dżeko. Doświadczony snajper popisał się klasycznym hat-trickiem, a jego zespół utrzymał pozycję lidera.
Maciej Pietrasik29 Oct 2023 · 18:04