Sensacyjny remis Napoli po fatalnym błędzie bramkarza! Niewykorzystana szansa na fotel lidera [WIDEO]

Piłkarze Napoli w poniedziałkowy wieczór mogli zostać nowymi liderami Serie A. Podopieczni Luciano Spallettiego zawiedli jednak w spotkaniu z Cagliari. Z drużyną, która znajdowała się w strefie spadkowej, zremisowali 1:1.
26. kolejka Serie A obfitowała w sensacyjne rezultaty. Najpierw Milan nie zdołał pokonać Salernitany, później Inter uległ na własnym stadionie Sassuolo. Te wyniki sprawiły, że przed wielką szansą w poniedziałek stanęło Napoli.
"Azzurri" już w pierwszym kwadransie mieli dwie dobre okazje na zdobycie bramki. Najpierw Cragno dobrze obronił strzał Di Lorenzo, a po chwili po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego z kilku metrów skiksował Rrahmani.
Z biegiem czasu Cagliari coraz lepiej wyglądało na murawie, lecz nie potrafiło skorzystać z prezentów od rywali. Prowadzenie gospodarzom mogli dać Altare i Pedro, ale obaj pudłowali. Ostatecznie do przerwy nie doczekaliśmy się goli.
W drugiej części spotkania niespodziewanie to gospodarze byli stroną zdecydowanie aktywniejszą. Nieznacznie pomylił się Deiola, a w 58. minucie prowadzenie Cagliari dał Gaston Pereiro. W tej sytuacji fatalnie interweniował David Ospina, który powinien obronić to uderzenie.
Golkiper zrehabilitował się w kolejnych minutach, znakomicie zatrzymując strzały Pedro oraz Marina. Gdyby w którejś z tych sytuacji padł gol, Cagliari skończyłoby zapewne ten mecz z kompletem punktów.
Tymczasem trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Napoli doprowadziło do wyrównania. Mario Rui dośrodkował na głowę Victora Osimhena, a Nigeryjczyk strzałem z kilku metrów pokonał Cragno.
To pobudziło Napoli, które w końcówce próbowało jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem 1:1, po którym "Azzurri" pozostali na trzecim miejscu w tabeli.
Maciej Pietrasik21 Feb 2022 · 20:54