Siedem goli w jednym meczu! Gracz Arsenalu jest z innej planety

Źródło: Arsenal / materiały prasowe
Kolejny popis młodego napastnika Arsenalu. Chido Obi-Martin zapakował siedem bramek w meczu z młodzieżówką Norwich.
Chido Obi-Martin zaznaczył swoją obecność w akademii "Kanonierów" w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas, na poziomie U-16, strzelił dziesięć goli w wygranym 14:3 spotkaniu z Liverpoolem (szczegóły TUTAJ).
W sobotnie popołudnie snajper po raz kolejny zachwycił. Nie przebił co prawda własnego osiągnięcia, jednak pobił rekord angielskich rozgrywek U-18. Zdobył siedem bramek w wygranym 9:0 starciu z Norwich.
Inauguracyjne trafienie 16-latka padło już w pierwszych sekundach. Po 17 minutach napastnik miał na koncie hat-tricka. Pierwszą odsłonę zakończył z pięcioma golami, a dwa kolejne dołożył w drugiej połowie.
Obi-Martin może zdecydować się na występy dla aż trzech reprezentacji. Urodził się w Danii jako dziecko Dunki i Nigeryjczyka. Dorastał jednak w Anglii. Dzięki temu w 2022 roku znalazł się w szkółce Arsenalu.
Jak na razie młodziutki goleador przywdziewa trykot kadry Duńczyków. Na poziomie U-17 strzelił dziesięć goli w 14 meczach. Jego dorobek w zespole U-18 Arsenalu to 28 bramek w 22 spotkaniach.
Nie można wykluczyć, że w przyszłym sezonie po bramkostrzelnego zawodnika będzie sięgał nawet Mikel Arteta. Piłkarz ma już za sobą sporo sesji treningowych z pierwszą drużyną "The Gunners".
Michał Boncler27 Apr · 16:28
Źródło: Twitter