Skandal! Obrażana gwiazda odpowiedziała rasistom [WIDEO]

Atletico Madryt wygrało z Athletikiem 3:1. W trakcie spotkania doszło do skandalicznego ataku na Nico Williamsa.
Już w pierwszej połowie mecz rozgrywany na Civitas Metropolitano musiał zostać przerwany. Skrzydłowy "Los Leones" zgłosił sędziemu, że został obrażony na tle rasowym.
Dopiero po kilku minutach arbiter Jose Luis Munuera Montero postanowił wznowić rywalizację. W międzyczasie Antoine Griezmann i Jose Gimenez poprosili swoich kibiców, aby się uspokoili.
W 45. minucie Nico Williams trafił do siatki. Hiszpan celebrował bramkę w szczególny sposób. Wskazał palcem na swoją skórę, odpowiadając na skandaliczny atak o podłożu rasistowskim.
- Podszedłem, żeby wykonać rzut rożny i usłyszałem ludzi wydających odgłosy małpy. Głupi ludzie są wszędzie, ale mam nadzieję, że to się zmieni. To nie jest normalne, kiedy ktoś cię obraża z powodu koloru skóry - powiedział Williams w pomeczowym wywiadzie na antenie stacji DAZN.
Skrzydłowy doprowadził do remisu 1:1, odpowiadając na trafienie Rodrigo De Paula. W drugiej połowie podopieczni Diego Simeone wygrali za sprawą bramki Angela Correi i samobójczego gola Unaia Simona.
Atletico zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Przewaga nad piątym Athletikiem wynosi sześć punktów.
Adam Kłos28 Apr · 07:40
Źródło: Twitter/DAZN