Skandal w meczu el. do MŚ. Kibice wpadli w furię, sędzia przerwał spotkanie [WIDEO]

Screen/Twitter
Starcie Mali z Republiką Środkowoafrykańską w ramach el. do mistrzostw świata w 2026 roku zagwarantowało wiele emocji. Po jednej z bramek kibice zaczęli obrzucać piłkarzy różnymi przedmiotami.
W poniedziałek zostały rozegrane kolejne mecze afrykańskich eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej. Do gry przystąpiły m.in. Mali oraz Republika Środkowoafrykańska.
Spotkanie na obiekcie w Bamako zakończyło się remisem 1:1. Na kwadrans przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Kamory Doumbia. Radość wśród Malijczyków nie trwała jednak długo. Trzy minuty później bramkę na wagę podziału punktów zdobył Geoffrey Kondogbia.
Gol strzelony przez piłkarza Olympique Marsylia rozwścieczył kibiców reprezentacji Mali. Część fanów wpadła w furię i zaczęła rzucać przedmiotami w świętujących graczy gości.
Skandaliczne zachowanie na trybunach zmusiło arbitra tego meczu do wstrzymania gry. Po dziesięciu minutach przerwy piłkarze wrócili do rywalizacji.
Mimo sporej liczby sytuacji po stronie gospodarzy wynik tego meczu nie uległ już zmianie. Jeden punkt zdobyty w spotkaniu z Republiką Środkowoafrykańską pozwolił Malijczykom awansować na drugie miejsce w tabeli grupy I. Ich rywal zajmuje zaś przedostatnią pozycję.
Ewentualny awans Mali na mistrzostwa świata w 2026 roku byłby dla tej reprezentacji historycznym wyczynem. Zespół ten jeszcze nigdy nie zakwalifikował się na mundial.
Piotr Sidorowicz 21 Nov 2023 · 20:58
Źródło: Twitter