Skóraś w europejskiej czołówce! Opublikowano zaskakujący ranking

David Catry / pressfocus
Michał Skóraś coraz lepiej radzi sobie w barwach Club Brugge. Okazuje się, że są już zestawienia, w których reprezentant Polski znajduje się w europejskiej czołówce.
Były piłkarz Lecha miał problemy na początku swojej przygody z Club Brugge. Od kilku tygodni jest jednak w bardzo wysokiej formie. W ostatnich meczach regularnie powiększa swoje konto goli i asyst.
W sumie Skóraś w tym sezonie zaliczył 43 występy w barwach klubu z Brugii. Strzelił w nich cztery gole i zanotował osiem asyst. Okazuje się, że tych drugich powinno być znacznie więcej. Zawiodła jednak skuteczność jego kolegów z drużyny.
CIES Football Observatory opublikowało zestawienie piłkarzy z najwyższym współczynnikiem asyst oczekiwanych w przeliczeniu na 90 minut gry. Wzięto pod uwagę zawodników z ośmiu najlepszych lig Europy. W takim zestawieniu Skóraś znalazł się na czwartym miejscu!
Po analizie występów Clubu Brugge wynik Polaka ustalono na 0,48 oczekiwanej asysty na 90 minut gry. Lepsi od niego są tylko Kevin De Bruyne z Manchesteru City, Angel Di Maria z Benfiki i Franck Honorat z Borussii Moenchengladbach.
Skóraś w tym sezonie może zagrać nawet w finale Ligi Konferencji. Club Brugge w środę zagra rewanż w półfinale tych rozgrywek z Fiorentiną. W pierwszym spotkaniu Włosi wygrali 3:2.
Marcin Karbowski07 May · 10:09