Świetny początek sezonu dla reprezentanta Polski. Zdobył bramkę w pierwszym meczu nowych rozgrywek

Phs Agency/Pressfocus
Włoska Spezia w zeszłym sezonie po barażu pożegnała się z Serie A. W klubie na razie zostało aż czterech Polaków. Jeden z nich wpisał się na listę strzelców w pierwszej kolejce Serie B, podczas starcia z Sudtirolem.
Podczas ligowej inauguracji w barwach Spezii na murawę wyszło trzech reprezentantów naszego kraju. Od pierwszej minuty zagrali Bartłomiej Drągowski, Szymon Żurkowski oraz Arkadiusz Reca.
W kadrze meczowej zabrakło natomiast Przemysława Wiśniewskiego. Stoper, który w drużynie zastąpił sprzedanego do Arsenalu Jakuba Kiwiora, zmaga się obecnie z kontuzją.
Początek meczu był dobry dla spadkowicza z Serie A. Już w ósmej minucie Spezia wyszła na prowadzenie za sprawą Luki Moro. Gospodarze odpowiedzieli niespełna pół godziny później.
Wówczas Drągowskiego z rzutu karnego pokonał Daniele Casiraghi. Po pierwszej części spotkania Spezia prowadziła 2:1. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Reca.
Reprezentant Polski zdobył bramkę w pierwszym meczu nowych rozgrywek, ale on i jego koledzy ogółem nie mają powodów do zadowolenia. Spezia straciła bowiem punkty.
Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 3:3. Drągowskiego dwukrotnie pokonał wspominany Casiraghi (za każdym razem z karnego), a w doliczonym czasie gry punkt gospodarzom uratował Odogwu.