Świetny wynik dla Barcelony! Girona straciła zwycięstwo w 99. minucie [WIDEO]

Barcelona może wkrótce wrócić na drugie miejsce w tabeli La Liga. Pomogli jej piłkarze Alaves, którzy urwali punkty Gironie.
Drugie miejsce na mecie La Liga ma spore znaczenie. To przepustka do turnieju o Superpuchar Hiszpanii. Daje nie tylko możliwość gry o trofeum, ale też pieniądze.
Barcelona oddaliła się od wicemistrzostwa w poprzedniej kolejce. Przegrała wówczas z Gironą, która jest jej bezpośrednim rywalem, 2:4.
Ekipa Michela w pewnym sensie zmarnowała tamto zwycięstwo. Wszystko przez stratę punktów w Alaves.
Długo wydawało się, że Girona jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Prowadzenie objęła już w 4. minucie, gdy gola strzelił Eric Garcia. Co prawda szybko wyrównał Jon Guridi, ale jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla gości zdobył Yangel Herrera. Wenezuelczyk popisał się bardzo efektownym trafieniem.
Girona prowadziła aż do dziewiątej minuty doliczonego czasu gry. Zwycięstwo straciła po drugim golu Guridiego, który okazał się najprzytomniejszy w zamieszaniu podbramkowym.
Marcin Karbowski10 May · 23:24