Świetny występ reprezentacji Polski! Komfortowe zwycięstwo młodzieżówki [WIDEO]

Screen YouTube
Reprezentacja Polski U17 bardzo dobrze weszła w eliminacje do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni rozbili Bośnię i Hercegowinę 4:1 (2:1).
Polacy objęli prowadzenie już w 1. minucie. Po chwili bezładnej walki w środku pola udało się nam wyjść z kontrą, którą świetnie wykończył Mateusz Dziewiatowski. Zawodnik Zagłębia Lubin urwał się rywalom i uderzył z ostrego kąta.
W 32. minucie odpowiedziała jednak Bośnia. Koszmarny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Dawid Szwiec. Dzięki temu Dragan Pejić mógł precyzyjnie huknąć pod poprzeczkę.
Niemniej jeszcze przed przerwą biało-czerwoni ponownie trafili do siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michael Izunwanne. Piłkarz Austrii Wiedeń znalazł sobie nieco miejsca przed "szesnastką" i posłał kąśliwy strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz rywali.
Michael Izunwanne strzela gola w meczu z reprezentacją Bośni i Hercegowiny
Po zmianie stron strzelali już tylko Polacy, a konkretnie Jakub Adkonis. Przedstawiciel Legii Warszawa ukąsił w 76. i 85. minucie. Najpierw wykorzystał dobre podanie od kolegi, a następnie skorzystał z błędu defensywy Bośni i uderzył nie do obrony dla Mladena Jurkasa.
Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 4:1 (2:1) i plasują się na pierwszym miejscu w swojej grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy. W stawce znajdują się jeszcze Czesi, którzy 1:0 (0:0) pokonali Białorusinów.
Kolejnym rywalem Polaków będzie właśnie Białoruś. Mecz zaplanowano na 23 marca.
Hubert Kowalczyk20 Mar · 15:59