Szaleństwo! Sześć goli, niesamowity awans BVB w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Wicemistrzowie Niemiec podnieśli się po porażce 1:2 z Atletico Madryt w pierwszym meczu. Szalony rewanż zakończył się triumfem BVB 4:2.
W 5. minucie Alvaro Morata stanął oko w oko z Gregorem Kobelem. Hiszpan nie wykorzystał dogodnej okazji, posyłając piłkę obok słupka. Po chwili Rodrigo De Paul oddał celny strzał, który nie zaskoczył golkipera BVB.
W końcu dortmundczycy odważniej ruszyli do ataku. W 16. minucie uderzenie Niclasa Fuellkruga zostało zablokowane. Następnie Jan Oblak popisał się skuteczną interwencją, zatrzymując Juliana Brandta.
W 34. minucie Borussia dopięła swego. Brandt przyjął piłkę w polu karnym, zszedł na lewą nogę, po czym zaskoczył Oblaka płaskim strzałem.
Atletico jeszcze nie otrząsnęło się po pierwszej bramce, a już przegrywało 0:2. Marcel Sabitzer wypuścił podaniem Iana Maatsena, który podwyższył prowadzenie.
Borussia próbowała dobić madrytczyków. Pod koniec pierwszej połowy Jadon Sancho szarżował na skrzydle, ale został podwojony i stracił piłkę. Do przerwy wicemistrzowie Niemiec prowadzili 2:0.
Diego Simeone zareagował na ten rezultat i przeprowadził potrójną zmianę przed startem drugiej połowy. Pablo Barrios, Angel Correa i Rodrigo Riquelme zmienili Nahuela Molinę, Alvarao Moratę oraz Cesara Azpilicuetę.
Atletico szybko złapało kontakt. W 49. minucie Mats Hummels strzelił gola samobójczego. Niemiec próbował zablokować uderzenie Mario Hermoso, ale wpakował piłkę do własnej bramki.
Atletico wykorzystało lepszy moment i doprowadziło do remisu. W 64. minucie bramkę na 2:2 zdobył Angel Correa. Pierwszy strzał Argentyńczyka został zablokowany, ale przy dobitce obrońcy BVB byli bezradni.
Wtedy nastąpił kolejny zwrot akcji. W 71. minucie Sabitzer dośrodkował do Fuellkruga, który oddał idealny strzał głową. Trzy minuty później Austriak sam wpisał się na listę strzelców. W tym momencie Borussia prowadziła w dwumeczu 5:4.
Niewiele zabrakło, aby BVB zdobyło kolejną bramkę. Tym razem Oblak obronił próbę Fuellkruga. Później Słoweniec ratował jeszcze gości po uderzeniu Sabitzera.
Borussia już nie wypuściła wyniku, który dał jej awans. Ekipa Edina Terzicia zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzów. Tam zagra z Paris Saint-Germain.
Adam Kłos16 Apr · 22:53